بیش از ۳ هزار نفر از فرزندان شهدا در همدان متقاضی شغل هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: در استان همدان بیش از ۳ هزار نفر از فرزندان شهدا متقاضی شغل هستند.

ناصر عارف عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های روز شهید در همدان اظهار کرد: در بین همه کشورها هر کسی که در دفاع از کشور سینه سپر کند دارای ارج و قرب بسیار بالایی است.

wave20

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز به رهبری امام راحل با نگاه به نهضت عاشورا آغاز شد، در ادامه ضمن گرامیداشت یاد شهدا تصریح کرد: بزرگداشت روز شهید در همدان با مشارکت شهرداری و آموزش و پرورش و کاشت نهال به یاد شهدای استان همدان آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با اشاره به اینکه در کشور ۲۲۳ هزار و ۵۵۸ شهید داریم، گفت: استان همدان با وجود ۸ هزار شهید در کشور رتبه ۱۲ را دارد.

وی با بیان اینکه استان همدان با ۱۷ هزار و ۱۳۶ جانباز رتبه ۱۳ را در کشور از آن خود کرده است، با اشاره به رتبه استان همدان در کشور به لحاظ تعداد آزادگان افزود: استان همدان با یک‌هزار و ۳۹ آزاده در استان رتبه ۱۵ کشور را دارد.

عارف با اشاره به بحث اشتغال فرزندان شاهد در استان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳ هزار نفر از فرزندان شاهد و جانباز متقاضی شغل هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۲۵ درصد سهمیه استخدامی دستگاه‌ها مربوط به بنیاد شهید است در سال جاری موفق شدیم ۱۲۹ نفر از فرزندان شهدا را به دستگاه‌های متقاضی نیرو معرفی کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان در پایان سخنانش گفت: همچنین وام مسکن به والدین شهدا، همسران، فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۲۵ درصد در حال پرداخت است.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!