تغییر نگرش جامعه ایثارگران به فرهنگ اشتغال ضروری است

تغییر نگرش جامعه ایثارگران به فرهنگ اشتغال ضروری است

غلامرضا حقایق‌پور در کارگاه آموزشی منطقه‌ای کارکنان حوزه‌ اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: اشتغال و کارآفرینی فرزندان شاهد و ایثارگر از مهمترین و بزرگترین چالش‌های نظام است.
وی افزود: امروز هر خانواده‌ای با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کند و به دنبال شغلی است تا بتواند امور زندگی خود را اداره و مدیریت کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به اینکه مشکلات بیکاری فقط در نداشتن شغل خلاصه نمی‌شود، گفت: متاسفانه تبعات این مشکل بی‌شمار است که افزایش جرایم و تخلفات و آسیب‌های اجتماعی از جمله آنها است.
وی با بیان اینکه خانواده‌های شاهد و ایثارگر نیز با مشکل بیکاری مواجه هستند، گفت: باید این مشکل با استفاده از راهکارهایی برطرف شود، امیدواریم برگزاری کارگاه آموزشی منطقه‌ای کارکنان حوزه‌ اشتغال بنیاد راهی جهت کاهش این مشکلات باشد.

n00197471-b

حقایق‌پور در ادامه افزود: مسئولان و کارشناسان اشتغال بنیاد در کارگاه آموزشی یاد شده تجربیات ارزشمند خود را به یکدیگر انتقال دهند و تعاملات‌شان را افزایش داده تا بتوانند در اشتغال‌زایی فرزندان شاهد و ایثارگر اقدامات موثری را انجام بدهند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با بیان اینکه بخشی از مشکل بیکاری جامعه ایثارگران به فرهنگ اشتغال باز می‌گردد، گفت: متاسفانه داشتن یک شغل پایدار، حقوق ثابت و تسهیلات دولتی در جامعه ما به فرهنگ تبدیل شده که درست نیست و باید اصلاح شود.
این مسئول با اشاره به اینکه تغییر نگرش جامعه ایثارگران به فرهنگ اشتغال و کارآفرینی ضروری است، افزود: در رفع مشکل یاد شده باید نخبگان و صاحب نظران ورود پیدا کنند و البته کار ساده‌ای نیست، مستلزم زمان است تا به هدف‌مان برسیم.
وی با بیان اینکه جذب ایثارگران در دستگاه‌های دولتی محدود است، گفت: طبق بیانات معاون استخدامی رئیس‌جمهور اگر همه کارکنان بازنشسته شده و نیروهای جدید جذب دستگاه‌های اجرایی شوند باز مشکل بیکاران جامعه برطرف نمی‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: باید نگاه کار در دستگاه‌های اجرایی تغییر یابد و فرزندان شاهد و ایثارگر وارد بخش‌های خصوصی و کارآفرینی شوند.
حقایق‌پور با بیان اینکه استان قزوین ظرفیت‌های مختلفی در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری دارد، گفت: باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوبی استفاده کرد تا بتوانیم اشتغال‌زایی مناسبی را برای جامعه ایثارگران فراهم کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قزوین در ادامه به بیان مسایل و مشکلات بیکاری فرزندان شاهد و ایثارگر و جذب آنها در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی پرداخت.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!