حفظ میراث شهدا مهم‌ترین پیام‌ روز شهید است

حفظ میراث شهدا مهم‌ترین پیام‌ روز شهید است

جلسه‌ هماهنگی ۲۲ اسفند سالروز بزرگداشت شهدا با حضور حقیقی معاون سیاسی استاندار، ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل، روسای ادارات مناطق و شهرستان‌ها و مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان، باهدف توسعه و برنامه‌ریزی برای برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های بزرگداشت این روز در سالن شهدای دولت استانداری برگزارشد.
ابراهیم طاهرنژاد در این جلسه با گرامی داشت یاد و خاطر تمامی شهدا و ایثارگران و تسلیت ایام عزاداری حضرت فاطمه‌ زهرا (س) و قدردانی از تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و زحمت کشان حوزه‌ ایثار و شهادت، حفظ میراث شهدا را مهم‌ترین پیام روز بزرگداشت شهدا دانست و بیان داشت: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا و حفظ میراث شهدا از مهم‌ترین پیام‌های ۲۲ اسفند است که باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت چرا که این مهم در جامعه سبب عزت و تحکیم نظام اسلامی خواهد شد لذا باید بتوانیم با توسعه و گرامی داشت ۲۲ اسفند ضمن حفظ و پاسداری از دستاورد شهدا و ایثارگران این روز خجسته را به یک ارزش در جامعه تبدیل کنیم .

n00197246-b

وی در ادامه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به‌خصوص در بین نسل جوان را از مهم‌ترین اهداف بنیاد تلفی کرد و تصریح کرد: نظام اسلامی امانتی بسیار گران‌بها است که باید بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه بسط و گسترش دهیم و به نحو احسن از آرمان‌ها و اهداف نظام و انقلاب پاسداری کنیم، همان اهدافی که شهدا و ایثارگران برای تحقق آن جان خود را نثار کردند و این مهم تنها با کار و تلاش و همت مضاعف محقق خواهد شد، تا بتوانیم پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی خود برسانیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان با تشکر از همت تمامی دستگاه‌ها و خادمان شهدا در جهت بزرگداشت روز شهدا گفت: شهدا سبب عزت و آبروی نظام اسلامی هستند که همه با هم باید تلاش کنیم تا بتوانیم با بزرگداشت این روز خجسته گوشه‌ای زحمات آنان را جبران کنیم.
در ادامه حقیقی با اشاره بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و تکریم خانواده شاهد و ایثارگر به‌عنوان رسالت اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهارداشت: شناساندن این فرهنگ ناب و نهادینه کردن آن با تکیه‌ بر تمام ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های اجرایی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
وی در این جلسه مقاومت را امری مهم قلمداد کرد و گفت: حق نیز هیچ‌گاه رنگ فرسودگی به خود نمی‌گیرد و اگر در جایی هم بر ظلم پیروز شویم ماندگار نخواهد بود و هر آنچه ماندگار می‌ماند حق است.
معاون سیاسی استاندار در ادامه افزود: شهدا حقیقت همیشه تاریخ هستند و هیچ احدی نمی‌تواند این حقیقت را حذف کند، مشابه آن جوانان امروز هستند که باوجود نشاط جوانی در ایام عزاداری در صحنه‌های دینی و ارزشی حضور چشمگیر دارند و این حاکی از عمق نفوذ ارزش‌های اسلامی در روح و جان نسل جوان است.
حقیقی گفت: حق همیشه پایدار است و در پاسداشت شهدا هر روز که می‌گذرد شاهد گسترش دامنه نفوذ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.
وی در ادامه ضرورت بازسازی تأثیرگذار رویدادهای دوران هشت سال دفاع مقدس را مورد اشاره قرارداد و گفت: این بازسازی باید تا جایی قدرتمند باشد که در تار و پود جوانان نفوذ و رسوخ کند.
معاون سیاسی استاندار ادامه داد: خانواده شهدا سهم قابل‌قبول و ارزشمندی در خلق حماسه شهدا داشتند و انقلاب به آن‌ها احتیاج دارد.
وی در بخش دیگری گفت:  کشور ما کشوری مقتدر در منطقه است و  این به برکت خون شهداست.
حقیقی تصریح کرد: حق هیچ‌گاه به برکت صبر و استقامت صبر خانواده شهدای گران‌قدر پایمان نمی‌شود و این قشر سهم عظیمی در کشور و انقلاب دارند.
شایان‌ذکر است، گل‌باران گلزار شهدا، رونمایی از کتاب فرهنگ وصیت‌نامه کامل شهدا، برگزاری صبحگاه مشترک بسیجیان، اجرای طرح تکریم مادران، همسران و دختران شهدا، اجرای برنامه میهمانی لاله‌ها، تجلیل از دستگاه‌های برتر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، غرس نهال و کاشت درخت به یاد هر شهید ازجمله برنامه‌های این هفته است.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!