شهدا الگوی جوانان ما باشند نه هنرپیشه های غربی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت:

امروز الگوی جوانان ما مثل شهیدان باید تاسی از اولیاءالله باشد نه هنرپیشه‌های غربی!

IMG13582820

آیت الله محسن مجتهد شبستری، امام جمعه تبریز، در همایش ملی توسعه فرهنگ و سبک زندگی شهدا با اشاره به اینکه فرهنگ شهدا فرهنگ احکام اسلام است، خاطرنشان کرد: فرهنگ شهدا، فرهنگ تقدم داشتن مصالح جامعه بر منافع شخصی است و یکی از عالی ترین فضایل اخلاقی در اسلام ایثار و از جان گذشتگی برای سعادت جامعه است.

وی دین را عامل سعادت دانست و عنوان کرد: دین این روحیه را که مسایل جامعه بر مسایل شخصی تقدم دارد، تزریق می کند و شهیدان از لذات شخصی گذشتند تا جامعه در امنیت باشد،

 

امام جمعه تبریز از الگو قرار دادن هنرپیشه های غربی انتقاد کرد و گفت: سبک زندگی شهدای عزیز همان سبکی است که ائمه اطهار و پیشوایان دینی داشته اند، بهترین الگو برای زنان و مردان مسلمان حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) است.

 

وی تصریح کرد: شهدای انقلاب اسلامی، شهیدان کربلا را تا رسیدن به مرز شهادت و احیای شریعت اسلامی اسوه و الگو قرار دادند.

 

آیت الله شبستری با بیان اینکه سبک زندگی شهدای ما صداقت، امانت و اطاعت از خداست، افزود: راهی را که شهدا انتخاب کردند، ادامه راه اولیا الله است و در شرایط کنونی که نیازی به حضور در جبهه ها نیست تکلیف ما این است که در جنگ نرم فرهنگی که کم از جنگ سخت نیست آماده مقابله باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: شهیدانی که برای اجرای احکام دین به جبهه‌ها شتافتند، آگاه بودند که در جبهه نه نقل و نبات بلکه شهادت، اسارت و جانبازی در انتظارشان است اما باز منافع جامعه را بر منافع شخصی ترجیح داده و فرهنگ ایثار را به معنای واقعی به نمایش گذاشتند.

 

آیت الله شبستری با ذکر چند خاطره از ایثارگری شهدا در هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروز الگوی جوانان ما نیز مثل شهیدان باید تاسی از اولیاءالله باشد نه هنر پیشه‌های غربی!

 

وی با تاکید بر ضرورت رساندن وصیت نامه شهدا به دست مردم و جوانان، یادآور شد: مردم بخوانند و بدانند که شهیدان با اعتقاد کامل به ولایت فقیه با هدف خشنودی خدا، امام زمان(عج) و نایب ایشان مقام ولی فقیه به جبهه رفتند.

 

امام جمعه تبریز در پایان تاکید کرد: تکلیف اصلی ما امروز  مقابله با دشمن در جنگ نرم فرهنگی است که دشمن سعی دارد به موجب آن دین را از جوانان گرفته و بار دیگر نظام سلطه را بر کشور ما حاکم نماید.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!