صیانت از یاد و نام شهدا با امنیت ملی گره خورده است

صیانت از یاد و نام شهدا با امنیت ملی گره خورده است

نشست پیام‌آوران ایثار استان کردستان با حضور  محمد سلیمانی مدیرکل بنیاد استان و همه اعضا در سالن جلسات بنیاد برگزار شد.
سلیمانی در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) اظهارداشت: حضرت فاطمه(س) در بندگی، ایثار و فداکاری، دفاع از اسلام،  زندگی و خانواده اسوه و الگو برای جهانیان چه مردن و چه زن است.
وی با اشاره به اینکه در آستانه یک مناسبت ارزشی هستیم، افزود: بعضی روزها به جهات خاصی در تاریخ باقی می‌مانند و بعضی روزها نیز حتی یوم‌الله می‌شود، ۲۲ اسفندماه روز شهید است که همین امر قداست این روز را بیشتر کرده است.

n00197504-b

سلیمانی با بیان اینکه روز بزرگداشت شهدا سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید است، اعلام کرد: همانگونه که شهدا افضل بر همه چیز هستند، بنیاد شهید و خدمت به خانواده معظم شهدا افضل بر همه امور است و ما باید به خدمتگذاری به خانواده شهدا افتخار کنیم.
مدیرکل بنیاد استان کردستان با بیان اینکه صیانت از یاد و نام شهدا با امنیت ملی ما گره خورده است، تصریح کرد: یکی از عوامل پیروزی انقلاب و دفاع مقدس ما باور به فرهنگ ایثار و شهادت و اعتماد به جانفشانی در راه نظام اسلامی است.
وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت زمینه سربلندی ما را فراهم کرده است، گفت: احیای این فرهنگ امروز به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
سلیمانی بیان کرد: نبی مکرم اسلام بالاترین خوبی‌ها را مرگ در راه خدا دانسته است و در آیات متعددی از قرآن کریم نیز بر عظمت شهادت تصریح شده است.
مدیرکل بنیاد عنوان کرد: موضوعی مقدس‌تر، زیباتر و با ارزش‌تر از موضوع شهید و شهادت وجود ندارد چون همه ما به آنها مدیون هستیم و اکنون فرصتی شده تا نسبت به شهدا ادای دین کنیم.
وی ادامه داد: محبوب‌ترین قطره در پیشگاه خداوند، قطره خون شهید است چرا که با هر قطره‌ای از خون شهید که بر زمین می‌ریزد خداوند در او نظر می‌کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اعلام اینکه همه ما در مقابل شهدا مسئولیم، گفت: ملت ایران عزت و سربلندی خود را مدیون ایثارگران و شهدا می داند.
وی با اشاره به اینکه همه مردم نسبت به موضوع ایثار و شهادت حساسیت خاصی دارند، افزود: همه ما نسبت به شهدا که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، مدیون هستیم و گرامیداشت نام آن‌ها کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.
سلیمانی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید: «در میان کارهای خوبی هیچ خوبی بالاتر از مقام شهادت نیست»، افزود: خدمت به شهید و شهادت یک وظیفه همگانی است گرچه این مسائل برعهده بنیاد است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اشاره به اینکه شهدا دارای حیات طیبه هستند، یادآور شد: این امر نشان می‌دهد که مقام و منزلت شهدا بالاترین مقام‌هاست که قابل مقایسه با هیچ ارگانی نیست.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!