فرمانده شهید احمد امینی

فرمانده شهید احمد امینی

احمد امینی

محل تولد : کرمان – رفسنجان – محمدآبادسفلي

تاریخ تولد : ۱۳۴۲-۰۶-۰۱

محل شهادت : اروندرود

تاریخ شهادت : ۱۳۶۴-۱۱-۲۱

نام پدر :

نام مادر :

وضعیت تاهل : مجرد

عملیات : والفجر هشت

زندگی نامه

احمد امینی در اولین روز شهریور ماه ۱۳۴۲ در روستای محمد آباد سفلی در دوازده کیلومتری رفسنجان به دنیا آمد. پدرش کشاورز بود. او تحصیلات ابتدایی را در روستای لاهیجان به پایان رساند و سپس به همراه برادر دو قلویش محمود، به رفسنجان آمد، تحصیل او همزمان با اوجگیری انقلاب شد. مردی آمد و زنجیرها را گسست. احمد نیز دل به او داد.
اول بار با عملیات فتح المبین به جبهه رفت و مجروح برگشت. از آن پس عملیاتی نبود که «حاج احمد» نشانی از آن در بدن نداشته باشد. کم کم آوازه شجاعتش در لشکر پیچید و همزمان با مرحله دوم عملیات والفجر چهار به فرماندهی یکی از گردان های لشکر ۴۱ ثارالله انتخاب شد. عملیات والفجر هشت نقطه اوج این مرد بزرگ بود. گردان ۴۱۰ خاتم الانبیاء (ص) به فرماندهی او از اروندرود وحشی گذشت و پا به خاک دشمن گذاشت. گردان غواص موج اول حمله به شمار می رفت. حاج احمد امینی، که اعزام آخرش توسط سپاه پاسداران بود اولین شهید این گردان بود که بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر در سن ۲۲ سالگی قطره های خون پاکش در ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۶۴ ساحل خیس اروند را زینت داد.

وصیت نامه

يقين داشته باشيد که دير يا زود بازگشت همه به سوي اوست. بازگشت شهدا با شوق و عشق و پرواز به سوي ملکوت است ولي بعضي از بازگشت‌ها به گريه و زاري و دلبندي به دنيا و مال است. پس بدانيد که هر کس راه رسول خدا (ص) و امام عزيز را پيشه کند رستگار خواهد بود و همان گونه که تا به حال دين خود را به اسلام ادا کرديد پيرو ولايت امام باشيد و از قانون اسلام دفاع کنيد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!