گرامیداشت روز شهید در استان ایلام

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، گفت:

همزمان با ۲۲ اسفند گرامیداشت روز شهید برنامه های متنوع فرهنگی در سطح استان ایلام در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می شود.

wave20

سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، صبح امروز۱۶ اسفند) در نشست خبری به مناسبت ۲۲ اسفند روز شهید، در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت ۲۲ اسفند سالروز روز شهید در سطح استان ایلام برگزار می‌شود.

 

وی، بابیان اینکه تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران راهبرد امام راحل در راستای تداوم انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه بوده است، تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در طول حیات خود از ابتدای انقلاب تاکنون به‌عنوان پشتیبان فرهنگی از جریان فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه حمایت می‌کند.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، یادآور شد: در چند سال اخیر گرامیداشت روز شهید در دستور کار این سازمان قرارگرفته که در راستای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت، این روز در بین اقشار مختلف مردم معرفی و نهادینه شود و ازنظر فرهنگی و تأثیر بر افکار عمومی مؤثر واقع شود.

 

رستمیان، بابیان اینکه شناخت روز شهید از سوی مردم استان ایلام بیش از سایر استان‌های دیگر است، گفت: در استان ایلام از ۱۷ تا ۲۲ اسفند در راستای گرامیداشت روز شهید و تجلیل و تکریم از خانواده‌های معزز شهدا برنامه‌های درون‌سازمانی در این اداره کل برگزار می‌شود.

 

وی، یادآور شد: همچنین برنامه‌های دیگری نیز با همکاری و تعامل با سایر دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح استان اجرایی می‌شود که بیشتر بتوانیم روز شهید را در لایه‌های مختلف جامعه نهادینه کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، بیان کرد: مأموریت ما در حوزه فرهنگی، فعالیت‌هایی است که بتوانیم ارزش‌های انقلابی و فرهنگی اصیل ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کنیم که در طول انقلاب اسلامی این امر به‌خوبی خود را نشان داده است.

 

رستمیان، یادآور شد: در جهان اقتدار با اقتصاد گره‌خورده است اما در انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی اقتدار و عزت ایران اسلامی بافرهنگ به‌ویژه فرهنگ ایثار و شهادت درهم‌آمیخته است که شهدای انقلاب و دفاع مقدس به تأسی از فرهنگ عاشورا از آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل دفاع کردند.

 

وی، گفت: دستاوردهای امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی و امنیت و آرامش امروز ما مرهون خون پاک شهیدان است، افزود: توجه به اقتصاد مقاومتی به‌عنوان یک نگاه راهبردی یکی از اولویت‌های حوزه فرهنگی در این اداره کل است که امروز با توجه به جمعیت فارغ‌التحصیلان زمینه مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال برای خانواده‌های شهدا فراهم شود.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، ابراز کرد: یکی دیگر از اولویت‌های سازمان بنیاد شهید توجه به نقش‌آفرینی جامعه ایثارگران و خانواده‌های معزز شهدا در برنامه ششم توسعه است که از ظرفیت و توان جامعه ایثارگران در اجرای برنامه‌های استفاده شود.

 

رستمیان، افزود: برگزاری نشست خبری، برگزاری شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در استان، تجلیل از خانوادهای ایثارگران در ادارات و نهادهای دولتی، رونمایی از کتاب وصایای شهدای استان ایلام در ۴ جلد، کاشت سه هزار نهال به یاد ۳ هزار شهید دوران دفاع مقدس در استان ایلام در روز پنج شنبه هفته جاری با حضور مسئولان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تجلیل از همسران و مادران شهدا در حسینه ام النین(س) را از برنامه های گرامیداشت روز شهید عنوان کرد.

 

وی، در پایان خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده های شهدا از ۲۲ بهمن تا ۲۲ اسفند که در طول این مدت با خانواده شهیدان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان دیدار می شود و همچنین استان ایلام ۳۶۰ دانش آموز شهید دارد که یک برنامه در مدارس برای تولید و جمع آوری آثار در حوزه شهید و شهادت برگزاری می شود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!